در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
هموطنان محترم صفحه آگهی کاملترین سایت نیازمندی 100% رایگان محیطی را برای شما بوجود آورده که به راحتی خرید و فروش بی واسطه داشته باشین ( رهن و اجاره ) (خرید و فروش خانه و آپارتمان ) ( خرید و فروش خودرو ) ( خرید و فروش لوازم برقی ) ( لوازم منزل ) ( خرید و فروش تابلوهای نقاشی ) وسایل نو و دست دوم و غیره ....... داشته باشین . ( صفحه من / صفحه آگهی )

درج آگهی رایگان

شرکت سهامی در حقوق تطبیقی

شرکت سهامی در حقوق تطبیقی

آگهی رایگان
  • خدمات سرگرمی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
  •    تهران تهران
  • 61 بازدید
بررسی قوانین مربوط به ثبت شرکتها در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد .حال این قوانین را در کشورهای فرانسه ،المان ،انگلستان و امریکا مورد بررسی قرار می دهیم .
وضع قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت در انگلستان:
شرکت یا واژه ی کمپانی که در انگلستان از قرن هجدهم ظهور پیدا کرد .در ان دوران شرکتها فقط با اجازه ی پادشاه و قوانین پارلمان تاسیس می شد اما از سال 1844 این قانون تغییر پیدا کرد .
در این کشور که کمپانی ها دو دسته هستند :
1-شرکتها یا کمپانی های مسئولیت محدود
2- شرکتها یا کمپانی های مسئولیت نامحدود
از بین شرکت های نام برده شرکتهای مسئولیت محدود بیشتر فعالیت می کنند .نوع دیگری از کمپانی که فعالیت میکند شرکتهای سهامی هستند که انها نیز دودسته می شوند و شامل:
1-شرکت سهامی عام که از سرمایه مردم نیز استفاده می شود و سهام در این شرکتها قابل انتقال می باشد
2-شرکتهای سهامی خاص که سهام انها قابل انتقال و واگذاری نیست
در کشورانگلستان که به ثبت شرکتها وزارت بازرگانی نظارت دارد در این کشور که قوانین بر این پایه است که سهامداران باید از وضعیت کامل شرکت اطلاع داشته باشند یعنی به حق اطلاع سهامداران تاکید دارد .
2- امریکا، در این کشورها شرکتها در صورتی شخصیت حقوقی پیدا می کنند که اساسنامه انها به ثبت برسد در این کشور افراد برای اداره ی شرکت خود دارای اختیارات زیادی هستند و از قوانین این کشور تابعیت می کنند .در کشور امریکا کمیسییونی تحت عنوان کمیسیون بورس و اوراق بهادار تشکیل شده که بر فعالیت شرکتها نظارت دارد .این کمیسیون تصمیمات خود را به صورت ایین نامه برای شرکتها ارسال می کند و شرکتها موظف به اجرای انها هستند .در سال 1893 در امریکا (اصول حاکمیت شرکتی )بوسیله ی (انجمن حقوق امریکا)و با همکاری (انجمن وکلای امریکا)منتشر شد که در ان چندین روش در رابطه با وظایف مدیران و اینکه در کار باید صداقت داشته باشند ،مدیران و صاحبان سهام در مقابل هم چه وظایفی دارند واختیارات و ارکان مهم شرکت را سازماندهی کنند .


تماس با ما:
2188888273
2188882588
https://www.kiasabt.com
info@kiasabt.com
تهران ولیعصر ، بالاتر از ونک ، کوچه شریفی ، پلاک 55 ، واحد 13

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان