در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
هموطنان محترم صفحه آگهی کاملترین سایت نیازمندی 100% رایگان محیطی را برای شما بوجود آورده که به راحتی خرید و فروش بی واسطه داشته باشین ( رهن و اجاره ) (خرید و فروش خانه و آپارتمان ) ( خرید و فروش خودرو ) ( خرید و فروش لوازم برقی ) ( لوازم منزل ) ( خرید و فروش تابلوهای نقاشی ) وسایل نو و دست دوم و غیره ....... داشته باشین . ( صفحه من / صفحه آگهی )

درج آگهی رایگان

ارکان اتحادیه تعاونی

ارکان اتحادیه تعاونی

آگهی رایگان
  • برای کسب و کار متفرقه
  • قیمت کل : توافقی
  • نوع : ارائه
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  •    تهران تهران
  • 62 بازدید
اتحادیه تعاونی نهادی متشکل از شرکت های تعاونی عضو با موضوع فعالیت واحد به منظور تحقق اهداف مندرج در قوانین و مقررات تعاونی ها می باشند.

اتحادیه های موجود در کشور به دو گروه تقسیم می شوند :
الف- گروهی که تشکیل و فعالیت آن ها طبق مقررات قانون بخش تعاونی مصوب 1370 است.
ب- گروهی که تشکیل و فعالیت آن ها طبق مقررات قانون شرکت های تعاونی مصوب 1350 است.
یادآوری می گردد که ، عضویت در اتحادیه های تعاونی اختیاری است و تعاونی هایی که عضو اتحادیه نباشند از حقوق قانونی محروم نخواهند شد.
ارکان اتحادیه تعاونی :
اتحادیه ها که متشکل از شرکت های تعاونی است دارای ارکانی مانند اعضاء خود می باشد. ارکان اتحادیه شرکت های تعاونی هر کدام دارای نقش مهمی در اتحادیه می باشند و هر کدام وظایفی را بر عهده دارند که مانند این وظایف در شرکت های تعاونی قابل درک است. هر اتحادیه تعاونی دارای سه رکن مجمع عمومی، هیئت مدیره و هیئت بازرسی است.

مجمع عمومی
مجمع عمومی اتحادیه های تعاونی از نمایندگان تعاونی های عضو تشکیل می شود و هر تعاونی که یک عضو تلقی می گردد دارای یک حق رای می باشد. مجمع عمومی که بر اساس قانون بخش تعاونی مصوب 1370 بالاترین مرجع اتخاذ تصمیم و نظارت در امور اتحادیه ها است که از اجتماع شرکت های تعاونی می باشد با توجه به این که اعضاء در حقیقت شخصیت حقوقی می باشند که با معرفی نمایندگانی نظرات و تصمیمات خود را اعمال می کنند، در مواردی که تعداد اعضاء تعاونی عضو اتحادیه و حجم معاملات آن ها با اتحادیه نزدیک به هم نباشد تعداد نمایندگان هر تعاونی به نسبت تعداد اعضاء آن ها و با ترکیبی از اعضاء و حجم معاملاتی که با اتحادیه داشته اند مطابق دستورالعمل های صادره از جانب وزارت تعاون تعیین خواهد شد.

هیئت مدیره
هیئت مدیره در این جا رکن اداره کننده اتحادیه تعاونی است و تعداد اعضاء آن را اساسنامه اتحادیه تعیین می کند. به موجب قانون ، هیئت مدیره اتحادیه مرکب از حداقل سه نفر و حداکثر هفت نفر عضو اصلی و تا یک سوم اعضاء اصلی، عضو علی البدل خواهد داشت. اعضاء هیئت مدیره را مجمع عمومی عادی اتحادیه انتخاب می کند. اعضاء هیئت مدیره اتحادیه های تعاونی به پیشنهاد تعاونی های عضو و تصویب مجمع عمومی انتخاب می شوند و به هر حال از هر تعاونی بیش از یک نفر عضو در هیئت مدیره نخواهد بود. این اعضاء برای مدت سه سال انتخاب می شوند و انتخاب مجدد آنان به صورت متوالی تنها برای یک دوره بلامانع است و سایر وظایف و اختیارات آنان به مانند وظایف و اختیارات هیئت مدیره شرکت های تعاونی می باشد. هیئت مدیره می بایست یک نفر را به نمایندگی از شرکت های عضو برای مدت سه سال با تصویب اکثریت دو سوم اعضاء هیئت مدیره انتخاب نماید و انتخاب وی تا دو دوره بلامانع است.

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان